AIRBRUSH

Pistole


PAASCHE


Jens Andreas Paasche odešel z Norska v r. 1900 ve věku dvaceti. Společnost na pistole založil již roku 1904. Měl velký úspěch se výrobě pistolí ve své firmě věnoval až 20 hodin denně. Po rozšíření a otevření obchodu na Clinton Street, později na Washington Blvd., roku 1922 postavil hlavní továrnu, která byla postupně 3x rozšířena. V roce 1985 byla továrna pro nedostatek místa přemístěna Harwood Heights, ale roku 2005 byla přemístěna zpět do Chicaga na North Normandy Avenue. Na své výrobky postupně získal více než 80 patentů.


I přes velkou konkurenci nebyly nikdy obchody firmy lepší než je tomu nyní. To je způsobeno předevsím příznivým poměrem cena/výkon a šíří sortimentu, který pokrývá potřeby veškerých uživatelů od amatérů a modelářů až po profesionílní airbrush umělce. Každá jednotlivá pistole je pečlivě montována a na konec ověřena kvalifikovanými řemeslníky. Díky používání materiálů té nejvyšší kvality v kombinaci se stálou kontrolou jakosti a zaváděním nových meteriálů a technologií nemají výrobky firmy Paasche ve světě konkurenci.

Rozdělení sortimentu:

dvojčinné pistole - pistole regulující množství vzduchu a množství barvy stlačováním "spoušti" pistole. Toto dovoluje uživateli měnit šíři linky, množství barvy a neprůhlednost barev jednou rukou. Dvojčinné pistole jsou náročnější na použití což vyžaduje určitou praxi, ale na druhou stranu umožňují využívat volnosti druhé ruky např. k držení šablon atd.

jednočinné pistole- na rozdíl od dvojčinné pistole je množství vzduchu a barvy regulováno samostatně. Množství barvy se nastaví pevně a spouští se pak již reguluje jen množství vzduchu. Pro své jednoduché používání jsou vhodné pro začátečníky. Jsou vhodné pro modeláře a v airbrushi na šablonové práce.

Pistole s horní a spodní nádobkou tzv. gravity feed a siphon feed liší se způsobem dodávky barvy do pistole. Vrchní plnění se používá zejména pro detailní práce a spodní pro stříkání větších ploch.

Tabulka použitelnosti jednotlivých pistolí zde:

Představení základního sortimentu

Talon TG


Dvojčinná pistole, dodávána s tryskou 0?38 mm a vrchním přívodem barvy, objem nádobky na barvu je 12 ml. Je vhodná na veškeré použití. Vhodná pro praváky i leváky.

V série


Dvojčinné pistole pro detailní malbu a stínování, vhodná pro praváky i leváky. Mají spodní přívod barvy nebo s použitím pohárku boční. Dodávají se ve dvou provedeních Ligt a Medium lišící se velikostí trysky.

VL a VLS sérieDvojčinné pistole, které jsou dodávány ve třech velikostech Light, Medium a Heavy a jsou proto vhodné na veškeré použití od jemné grafiky až po stříkání větších ploch. Spodní přívod barvy popř. s použitím pohárku boční. Pomocí adptérů může být k pistoli rovnou připojena lahvička s barvou (Createx nebo Auto Air Colors). Vhodné pro praváky i leváky.

VJR


Dvojčinná pistole pro detailní malbu a stínování. Díky integrovanému pohárku na barvu umožňuje snadnou výměnu barev, je vhodná jak pro praváky tak i leváky a skvělá pro airbrush nehtů. Dodává se ve dvou provedeních Ligt a Medium lišící se velikostí trysky.

H&HS série


Spolehlivé jednočinné pistole velmi oblíbené pro svou jednoduchost a pro jednoduché ovládání vhodné pro začátečníky a hobby. Umožňují přímé připojení lahvičky s barvou a tím snadnou výměnu stříkané barvy. Jsou dodávány ve třech velikostech trysek, vhodné pro praváky i leváky.

…. a spoustu dalších pistolí pro modeláře, hobby a pro profesionální airbrush např. tzv. turbíny.


Sortiment je doplněn různými sety a soupravami, které obsahují např. pistoli a komresor nebo pistoli s celým sortimentem trysek atd.Ke každé pistoli jsou jako další možné příslušenství dodávány hadičky, koncovky, nádobky, filtry ….
IWATAPoslední roky firma Iwata věnovala mnoho času inovaci a zavádění nových technologií a materiálů u airbrushových pistolí. Výrobky jsou používány umělci z celého světa a pro svou spolehlivost a kvalitu jsou velmi oblíbené. Sortiment výrobků je široký a je rozdělen do několika sérií od legendární série Micron až po cenově velmi zajímavou sérii Eclipse. Každá řada je výhodná pro různé druhy aplikací.

Všechny výrobky Iwata jsou konstruovány a vyráběny s maximální pečlivostí a v nejvyšších standardech.

Série MicronDvojčinná pistole pro profesionální elitu. Zaručuje přesné a velmi podrobné rostřikování barvy a tím umožňuje vytváření širokého spektra různých efektů. Dodává se ve dvou velikostech trysek (0,23 a 0,18 mm) a několika modifikacích lišících se velikostí a umístěním pohárku na barvu.

Série Hi-line


Dvojčinná pistole s vysokou přesností a rychlou regulací vzduchu přímo v trysce tzv. technologie Micro Air Control. Dodávána s teflonovým těsněním a ve dvou velikostech trysek (0,3 a 0,2 mm) a několika modifikacích lišících se velikostí a umístěním pohárku na barvu.

Série HP (high performance)Pro svůj příznivý poměr cena/výkon nejpoužívanější řada pistolí od firmy Iwata. Dodávána s teflonovým těsněním a ve dvou velikostech trysek (0,3 a 0,2 mm) a několika modifikacích lišících se velikostí a umístěním pohárku na barvu.

Série EclipseDvojčinná pistole pro začátečníky, pro stříkání těžkých barev a pro krytí větších ploch. Dodává se ve dvou velikostech trysek ( 0,5 a 0,3 mm) a několika modifikacích lišících se velikostí a umístěním pohárku na barvu.

HANSA (Harder & Steenbeck)Německá firma s dlouholetou tradicí dodávající již více než 50 let na trh kvalitní výrobky pro modeláře a airbrush.
Firmu proslavily zejména typové řady pistolí pro profesionální airbrush jako jsou např. Infinity, Evolution, Grafo, Colani a pro hobby např. řada x81Sortiment je doplněn různými sety a soupravami obsahující např. pistole a komresor.


Ke každé pistoli jsou jako další možné příslušenství dodávány hadičky, koncovky, nádobky, filtry ….

Levné pistole
V současné době je velký zájem o airbrush, ale ne každý chce hned na poprvé investovat velké peníze do techniky zejména do pistolí. Pomocí levné pistole si techniku "osahá", dosáhne určité praxe a peníze až poté investuje do kvalitní airbrushové pistole. Mezi levné pistole patří vesměs pistole dovážené z Číny. Pokud má zákazník zájem a nechce se mu opravdu investovat do cenově velmi dostupných profesionálních pistolí Paasche může si vybrat např. ze sortimentu firem: Master Airbrush nebo Fengda, které dodávají samostatné pistole, ale i soupravy s kompresorem atd. Samozřejmostí je ostatní doplňkový materiál např. hadičky, nádobky apod.