> Autolaky-vše pro lakovny, lakýrníky a airbrush
   

AIRBRUSH

Barvy
CREATEX

Createx je firma s dlouholetou tradicí a neustále pracuje na zlepšování svých výrobků. Nové barvy dosáhly několika zlepšení zejména v oblasti doby suchnutí, ale i použití lepších, jasnějších, jemnějších a stálejších pigmentů což je důležité pro airbrush umělce a jejich práci. V současné době produkuje souběžně 2 různé řady barev a to Createx Airbrush Colors a Auto Air Colors lišící se navzájem vlastnostmi a použitím.

Auto Air ColorsAAC jsou výhodné a vysoce výkonné barvy na vodou ředitelné bázi obsahující 0,0% VOC, jsou netoxické a dosahující nejlepších výsledků při lakování, grafice, tuningu a ostatních aplikacích. K dispozici jsou ve více než 200 jedinečných odstínech: pigmenty, perletě, metalýzy, měnivé barevy, polomatné barvy a vločky. - jejich celkový přehled najdete ve vzorníku.

Na rozdíl od barev Createx Airbrush Colors jsou použitelné pro všechny druhy podkladů a jsou určeny především pro malbu na motocyklech a automobilech. Jsou určeny i na nástřik velkých ploch, případně celých automobilů a dodávají se v baleních 120ml, 480ml, 960ml a 3750ml. Přelakování se provádí běžnými HS+ nebo V.O.C. bezbarvými autolaky, které se používají v autoopravárenství a které najdete v sekci "autolaky".

Barvy jsou rozděleny do několika kategorií:
Serie 4000 - aditiva: základové barvy, čističe, ředidla, transparentní báze ...
Serie 4100 - hliníkové báze
Serie 4200 - barvy krycí, barvy průhledné, barvy fluorescenční
Serie 4300 - barvy s jemným perleťovým efektem, metalické barvy, duhové barvy
Serie 4400 - chameleon barvy
Serie 4500 - barvy s jemným metalickým efektem, třpytivé barvy, barvy s tzv. RETRO efektem
Serie 4600 - Candy colors - barvy vytvářející "candy" efekt
Serie 4700 - Auto Borne - nová řada barev vyvinutá speciálně pro detailní airbrush

Všechny barvy jsou volně mísitelné mezi sebou a jejich vzájemnou kombinací se dosáhne pokrytí celého barevného spektra. Fluorescentní barvy musejí být nanášeny na bílý podklad jinak nevynikne jejich barva, ostatní barvy mohou být nanášeny na libovolně barevný podklad, u perletí a chameleonů barevnost podkladu ovlivňuje výsledný efekt.

Vzorník barev Auto Air Colors je zde:

Createx Airbrush Colors
Profesionální airbrushové barvy vyráběné v nejvyšší kvalitě. Createx používá nejjemnější pigmenty, které jsou k dispozici a proto barvy mají plný jas nesrovnatelný s jinými barvami. Tyto barvy se mohou užívat se na různé povrchy a výrobky: např. kůži, plátno, papír, dřevo, keramiku, textil atd. Jsou k dispozici v baleních 60 ml, 120ml, 480ml a 960ml.
Createx také vyrábí airbrush přísady a barvy pro zvláštní umělecké aplikace.

Výběr barev je rozdělen do několika kategorií:
Serie 5100 - transparentní barvy
Serie 5200 - opaq barvy
Serie 5300 - perleťové a metalické barvy
Serie 5400 - fluorescentní barvy
Serie 5500 - iridescentní barvy
Serie 5600 – aditiva
Wicked Colors - nová řada barev vyvinutá speciálně pro airbrush

Všechny barvy jsou volně mísitelné mezi sebou a jejich vzájemnou kombinací se dosáhne pokrytí celého barevného spektra. Fluorescentní barvy musejí být nanášeny na bílý podklad jinak nevynikne jejich barva, ostatní barvy mohou být nanášeny na libovolně barevný podklad, u perletí a chameleonů barevnost podkladu ovlivňuje výsledný efekt.

Vzorník barev Createx je zde:

Autolaky
Řady autolaků AquabasePlus a AquaMaxautolaků se skládají ze širokého spektra základních barev a dají se použít i pro airbrush. Vzhledem k tomu, že z nich lze namíchat jakýkoli odstín nejen používaný na automobily, motocykly atd. je řada namíchaných odstínů mnohem širší než u profesionálních airbrushových barev, ale hlavně není nutné aby si výtvarník sám míchal odstín co potřebuje, což se ani vždy nezdaří, jen si ho vybere ze vzorníku. Je možné je dodat v množství od 50ml, barvy jsou volně mísitelné mezi sebou.