Nejširší nabídka za super ceny!

VODNÍ FILTRY ÚVOD - Problémy způsobené tvrdou vodou

Cena od: do:
Vyhledávání v kategorii:

 

Kde se všude v domácnosti setkáme s problémy při používání tvrdé vody:

1. praní prádla

 - vzhledem k nutnosti použití většího množství pracího prášku nebo gelu (viz. obr ) dochází i k rychlejšímu opotřebování a vyblednutí barev. Vodní kámen navíc poškozuje vlákna prádla, toto je pak "zašedlé" a je po usušení drsnější na omak

 - množství použitého pracího prášku nebo gelu je při praní v tvrdé vodě vyšší o více než 20-30% (někdy až 100%)

 - je třeba používat Calgon a nebo jiné přípravky za ochranu topných těles

 

2. hygiena – sprchování, mytí, holení

- při vysokém obsahu iontů Ca2+ a Mg 2+ ve vodě, dochází k jejich reakci s mýdlem a k jeho následnému vysrážení, které pak ztrácí svou účinnost. Spotřeba mýdla tak roste až o několik desítek procent.

 

3. úklid domácnosti

- v koupelnách zůstavají usazeniny vodního kamene na vodovodních bateriích, sprchových koutech, zrcadlech, toaletách, ucpávají se trysky ve sprchách, parních panelech, výřivkách atd.

-při mytí nádobí je vyšší spotřeba čistícího prostředku, na hrncích a skleničkách, ale i při mytí automobilu zůstávají po uschnutí skvrny

- tvrdá voda urychluje opotřebení všech ventilů, regulátorů teploty, těsnění, filtrů atd. (instalace mívají kvůli problémům s vodním kamenem až o 30 % vyšší poruchovost)

 

- povlaky kamene poskytují vhodné prostředí pro růst bakterií

 

4. voda v kuchyni

- na hladině kávy nebo čaje se tvoří nevzhledný povlak

- ztráta aromatických látek z jídel a nápojů , které se naváží na uhličitan vápenatý

- nepříjemná chuť vody samotné

 

5. elektrické spotřebiče – rychlovarná konvice, kávovar, myčka, pračka, bojler ...

- v těchto spotřebičích dochází k vylučování nerozpustných úsadeb na ohřívacích spirálách čímž dochází ke zvýšení spotřeby elektrické energie

- vodní kámen zkracuje životnost domácích spotřebičů až o 25 %

- čím je vrstva vodního kamene silnější, tím více energie zbytečně spotřebujete, s každým milimetrem usazeniny narůstá váš účet za elektřinu cca. o 10 %.

 

6. domácí ČOV, kořenové čistírny, septiky

- mikroorganismy v čističce lépe prospívají a odvádějí svou práci pokud nejsou zbytečně tolik zatěžovány vysokým dávkami prášků, mýdel, změkčovačů na bázi polyfosfátů (Calgon) atd.

 

7. kotle, teplovodní topení…

- vodní kámen se usazuje na stěnách trubek a postupně je ucpává. Vzhledem k tomu, že je to špatný vodič tepla (tepelná vodivost mnohem nižší než tepelná vodivost oceli) snižuje výrazně celkovou účinnost kotlů (ztráta energie může dosáhnout až 60 %), navíc může dojít k nedostatečnému nebo nerovnoměrnému ochlazování kotlové stěny a tím k jejímu přehřátí nebo prasknutí a následné explozi kotle.

 - vodní kámen urychluje oxidaci kovů.

Maximální zbytková tvrdost napájecí vody pro průmysl a při úpravě vody pro technické účely, (ohřev vody) je max. 0,01 mmol/l.

 

8. Zdraví

Přesto že jsou kationty vápníku a hořčíku, které jsou rozpuštěné ve vodě velmi důležitými biogenními prvky, jejich vysoký obsah může někdy vyvolávat i potíže a problémy. Vysoká tvrdost vody zvyšuje vlivem vyššího vysušování kůže riziko vzniku atopických ekzémů, a jiných kožních problémů. Tvrdost vody způsobuje problémy také živočichům doma chovaným, zejména akvaristům, kde je změkčení akvarijní vody pro ryby velmi důležité.

 


Stránky: |

 

 

  

Cena s DPH:
0,00 Kč

 

není skladem
Stránky: |
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Autolaky | powered by Panavis v2.8 & Quick.Cart & Standa-David.com