Nejširší nabídka za super ceny!

VODNÍ FILTRY ÚVOD - Na co si dát pozor při výběru filtru

Cena od: do:
Vyhledávání v kategorii:

 

Změkčování vody pomocí ionexů je naprosto bezpečná a několika desetiletími ověřená technologie, při které nedochází k používání žádných chemických látek, které by pak mohly mít vliv na kvalitu vody. Používané ionexy jsou podrobeny velmi přísné atestaci pro styk s pitnou vodou a mají příslušné certifikáty. Jejich regenerace se provádí pomocí chloridu sodného s vysokou čistotou a bez dalších přísad (pro regeneraci proto nelze použít obyčejnou kuchyňskou sůl!).

V současné době jsou na trhu k dostání různé magnetické a elektromagnetické změkčovače, které jsou sice levnější, ale také s minimální a nebo vůbec žádnou funkčností. Po použití těchto „filtrů“ budete mít rychlovarnou konev a ostatní spotřebiče stále plné vodního kamene!

Dalším sortimentem dostupným na trhu jsou různé minifiltry s ionexovou náplní. Tyto sice z vody odstraní vápenaté a hořečnaté kationty způsobující tvrdost, ale je třeba dát si pozor na jejich velmi omezenou kapacitu a obvykle nemožnost regenerace! Uvedené filtry jsou vhodné pro přípravu velmi malých množství změkčené vody, v závislosti na tvrdosti vstupní vody pouze v objemu několika desítek až stovek litrů (viz. Příklad níže)!

Př: Obvyklá kapacita silně kyselého katexu v Na+ cyklu je cca. 1 mol/litr (pro zachycení kationtu s nábojem 2+). U filtru označovaného jako 10“ je nápň katexu cca. 0,75 litru katexu což při velmi tvrdé vodě (tvrdost vyšší než 3,5 mmol/dm3) znamená, že tato náplň je schopna odstranit tvrdost z méně než 200 litrů vody. Pro představu toto množství v průměru postačuje na cca. 14 cyklů v myčce (průměrná spotřeba 16 litrů vody na jeden cyklus) a nebo na cca. 4 prací várky (průměrná spotřeba 50 litrů vody na jednu várku prádla).

Stránky: |

 

 

  

Cena s DPH:
0,00 Kč

 

není skladem
Stránky: |
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Autolaky | powered by Panavis v2.8 & Quick.Cart & Standa-David.com