Nejširší nabídka za super ceny!

VODNÍ FILTRY ÚVOD - Něco o vodě …

Cena od: do:
Vyhledávání v kategorii:

Voda, sumárním vzorcem H2O, systematicky oxidan, je jednoduchá chemická sloučenina vodíku a kyslíku. Za normální teploty a tlaku je to bezbarvá, čirá kapalina bez zápachu, v silnější vrstvě namodralá. Je to velmi dobré polární rozpouštědlo a proto v ní dochází k rozpouštění různých minerálních látek.

Na Zemi se s ní běžně setkáváme ve třech skupenstvích: v pevném jako led a sníh, v kapalném jako voda a v plynném jako vodní pára.

Mimo Zemi se nachází i na dalších tělesech v blízkém i dalekém vesmíru. Nejčastěji jako vodní led (např. Mars, Jupiterův měsíc Europa, Saturnův Enceladus atd.) a nebo ve formě molekulových oblaků a v meziplanetárním prostoru.

Mimořádné chemické a fyzikální vlastnosti vody jsou důsledkem geometrie její molekuly a přítomností tzv. vodíkových můstků. Jednou z vlastností je vysoká měrná tepelná kapacita a je proto často využívána jako teplosměnné médium pro transport tepla.

Podle prozatímních výzkumů je voda základní a nepostradatelnou sloučeninou potřebnou ke vzniku života tak jak ho dnes známe. Převážnou většinu zásob vody na Zemi představuje slaná voda v oceánech a mořích (cca. 97%). Lidské tělo je tvořeno z cca. 70% vody a jeho denní spotřeba je obvykle 2-3 litry vody.


Stránky: |

 

 

  

Cena s DPH:
0,00 Kč

 

není skladem
Stránky: |
designed by Panavis & Panadela | contents ©2023 Autolaky | powered by Panavis v2.8 & Quick.Cart & Standa-David.com